Nezapomeňte na věrnostní program a využijte 5% dolů hned po registraci

Jak vyčistit interiér auta?

Čištění interiéru, činnost, kterou většina odbude levným produktem z benzínky či hypermarketu. Ale i interiér potřebuje svou vlastní péči. Proto Vám ukážeme jak na to.

Věci, bez kterých se neobejdete

  1. Auto Finesse Total – univerzální čistič interiéru, který prostě musíte mít
  2. Auto Finesse Spritz – interiérový detailer užitečný pro boj s prachem
  3. Auto Finesse Dressle – dodá plastům nový vzhled
  4. Mikrovláknové utěrky – ty vezměte 2 až 3
  5. Detailingový štěteček – určený pro použití v interiéru, kterým vymetete prach a nečistoty

První krok – čištění 

Nejprve auto vysajte.

Na čištění použijte Auto Finesse Total. Mezi jeho hlavní výhody patří jednoduché použití, které zvládne i začínající detailer. Tento čistič interiéru je velice šetrný a nezanechává mapy, proto jej lze použít také na tkaniny a koberce.

Protože není potřeba Total ředit, stačí jej rovnou nastříkat na mikrovláknovou utěrku a povrch jednoduše otřít. Použít můžete i mikrovláknový aplikátor.

Při špinavějším interiéru Total nastříkejte rovnou na povrch, nechte cca minutku působit a pak jej otřete. S nečistotami v záhybech a kolem tlačítek Vám pomůže detailingový štěteček na interiér.

Místo Totalu můžete použít Auto Finnese Verso. Tento univerzální čistič slouží jak na exteriér, tak i na interiér. Nás momentálně zajímá interiér. 

Verso je vhodný pro čištění koberců, textilií a gumových částí, ale musí se ředit. Na ředění nám poslouží mixovací láhev. Na silně znečištěný interiér ředíme 1:7 - 1:10, na běžné čistění 1:10. 

Pak stačí zase nastříkat na povrch, nechat působit cca 10 vteřin a otřít. 

Kromě čističů značky Auto Finesse, můžete použít produkty Gyeon, které Vás také nezklamou.

jak-vycistit-interier-auta

Druhý krok – boj s prachem

Total je sice šikovná věc, ale s prachem si neporadí tak dobře jako Auto Finesse Spritz

Jeho použití je snadné. Nastříkejte Spritz na mikrovláknovou utěrku či aplikátor a povrch otřete. Díky jeho antistatickým vlastnostem je prach odpuzován a interiér zůstává déle čistý. 

Třetí krok – oživení plastů

Nyní vezměte Auto Finesse Dressle. Produkt slouží k impregnaci plastů a vinylových části. Hlavním plusovým bodem je jeho ochrana proti UV paprskům, které plast poškozují.

Při použití v interiéru Dressle nastříkejte na mikrovláknovou utěrku a rovnoměrně rozneste po povrchu. Místo utěrky lze použít i mikrovláknový aplikátor. Dressle zanechá nelepkavý povrch a pozdvihne přirozeně matný vzhled plastu.

Jako oživovač plastů je vhodný také Gyeon Q²M Preserve, který obnovuje vybledlé obložení a zachovává svěží vzhled. Má antistatické vlastnosti a chrání proti UV záření. 

Produkt ve velmi malém množství nastříkejte na povrch a pomocí aplikátoru jej vetřete. Po 5 minutách od aplikace Preserve otřete pro plně matný povrch.

jak-ozivit-plasty-v-interieru-auta

A máte hotovo!

Nezapomeňte na vůni, která dodá Vašemu vozidlu jedinečnost. 

Mezi nejoblíbenější vůně do auta patří dlouhotrvající vůně značky California Car Scents, které mají regulovatelný uzávěr.

Místo California Car Scents můžete použít Auto Finesse vůně v rozprašovači či zavěšení, které Vám náramně provoní celý interiér.